PŘEDNOSTI LAMELOVÉHO ZAKRYTÍ PŘEDNOSTI LAMELOVÉHO ZAKRYTÍ PŘEDNOSTI LAMELOVÉHO ZAKRYTÍ PŘEDNOSTI LAMELOVÉHO ZAKRYTÍ PŘEDNOSTI LAMELOVÉHO ZAKRYTÍ PŘEDNOSTI LAMELOVÉHO ZAKRYTÍ PŘEDNOSTI LAMELOVÉHO ZAKRYTÍ PŘEDNOSTI LAMELOVÉHO ZAKRYTÍ PŘEDNOSTI LAMELOVÉHO ZAKRYTÍ

Lamelové zakrytí

 Lamelové zakrytí bazénu je komfortní automatický systém, který zajistí 100% bezpečnost proti pádu osob a zvířat. Principem jsou vodotěsné samonosné lamely, které bez vodících lan, lišt apod. plavou na hladině bazénu. Unikátním spojením  je vytvořena plovoucí roleta dokonale zakrývající vodní plochu bazénu.
 Roletové zakrytí pro bazény  zaručuje bezpečnost dětí i domácích zvířat, udržuje stálou teplotu vody po celou sezonu, chrání bazén proti vlivům špatného počasí, výrazným způsobem snižuje náklady na vytápění bazénu. Úspory energie na provoz bazénu dosahují až 80% oproti nezakrytému. Bazénová roleta  redukuje spotřebu chemických přípravků do bazénu.
 Roletové zakrytí je estetickou alternativou k zastřešení bazénů. Bazénové roletové zakrytí  je vhodné pro bazény všech typů  a je instalováno v provedení nadhladinovém tak i podhladinovém. Použití podvodního motoru VIPOOL pro lamelové zakrytí umožňuje podhladinovou instalaci i do již hotových bazénů.

Rychlý kontakt

Tel.: +420 606 688 909
Fax: +420 321 677 567
e-mail: info@vipool.cz

podrobnější kontakt

PŘEDNOSTI LAMELOVÉHO ZAKRYTÍ

POPIS – ÚČEL :

 Lamelové rolovací zařízení je možno použít jak u interiérových, tak  u  exteriérových   bazénů.  Při použití   interiérových  bazénů  redukuje  zařízení vlhkost v prostoru.  Tím je  celý  interiér  chráněn proti korozi kovových součástí.   Roleta  zaručuje delší  životnost  celého  interiéru  bazénové   haly mnohdy i okolních místností.  Rapidně   poklesne  spotřeba     energie    pro    potřebné     odvlhčení bazénového prostoru.
 Díky optimální  tepelné izolaci   jsou minimalizovány tepelné ztráty  vznikající  odparem z hladiny vody. Průměrná tepelná ztráta z hladiny  u interiérových bazénů cca  150-200W / m³/h.   Při zakrytí   bazénu   je   tato   ztráta  redukována  na 5-10W/m³/h.
Při  zakrytí  hladiny  klesá i  spotřeba chemických přípravků  pro  úpravu  vody.   Tyto přípravky se běžně  odpařují  z  hladiny,  čímž  vzniká   stálá spotřeba jejich doplňování.
 Vcelku je možné říct, že rolovací krytí Vám ušetří až 2/3 nákladů na provoz bazénu.
U exteriérových bazénů je  nespornou  výhodou  zakrytí   možnost prodloužení  koupací  sezóny na  jaře i na  podzim.
 S rolovacím   zakrytím se  sníží i  potřeba  vysávání  nečistot  ze  dna  bazénu.  Nesporně   největší výhodou  rolovacího  zařízení  je  dosažení  vyšší  bezpečnosti  dětí. Splňuje  Francouzskou  normu
NF P 90 – 308.
Při  vhodně  zvolených  bezpečnostních   prvcích (obvodová  madla,  speciální  okraj   bazénů)   je nosnost  lamel  rolovacího  zařízení   100  –  250 kg/m². Tato  varianta zabezpečení stojí v každém případě za rozumnou úvahu.
Různorodost konstrukce zařízení umožňuje jeho použití jak u hotového bazénu, tak u bazénu který hodláte teprve stavět……

FOTOGALERIE: Bezpečnost domácích mazlíčků

Bezpečnost domácích mazlíčků
Bezpečnost domácích mazlíčků